Turos - to przeglądrakowa gra wojenna osadzona w średniowieczu. W grze wcielamy się w króla i dowodzimy swoimi poddanymi.

Turos

Turos - to przeglądrakowa gra wojenna osadzona w średniowieczu. W grze wcielamy się w króla i dowodzimy swoimi poddanymi.

Opis gry

Jeśli grałeś w takie gry jak plemiona czy trawian, to Turos jest właśnie dla ciebie.

Turos to gra przeglądarkowa osadzona w średniowieczu. W grze wcielamy się w przywódcę małej wioski i próbujemy ją rozbudować tak by stała się potęgą w świecie gry.
Przed rozpoczęciem potyczki musimy wybrać jedną z trzech nacji, które są dokładnie opisane przy rejestracji. Każde z plemion ma własne wady i zalety, dlatego warto się zastanowić, która rasa będzie najlepiej pasowałą do naszego stylu gry.

Dostępne nacje:

* Rzymianie - Ze względu na wysoki poziom rozwoju, Rzymianie są mistrzami w budowie infrastruktury, a ich oddziały są niewątpliwie jedną z najlepszych
jednostek wojennych. Są one bardzo potężne zarówno w ataku i obronie. Aby osiągnąć taki poziom jednostek gracz musi przejść długi i kosztowny etap szkolenia. Armia Rzymska ma jedną wadę , jest łatwym celem dla kawalerii.

* Galowie - Galowie to ludność nastawiona przyjaźnie, znają wiele taktyk defensywnych
dzięki czemu mają najbardziej rozwiniętą obronę z całej gry. Dobrze rozwinięta jednostka konna bardzo pomaga w potyczkach między innymi graczami.
Galijscy poddani to bardzo dobrzy obrońcy jak i agresywni atakujący ( jeźdźcy ) , każdy kto lubi takie taktyki i potrafi wykorzystać potencjał Galijskich poddanych powinien wybrać właśnie nich.

* Teutoni - Pokolenie Teutonów (Krzyżacy) to bardzo agresywne i nie zdyscyplinowane plemię. Nie boją się śmierci i nie zważają na zagrożenie. Ciężkie zbroje i brak dyscypliny sprawia że wojska Teutońskie są wolne w porównaniu do reszty plemion.

W grze dostępnych jest 5 surowców:

- Drewno
- Kamień
- Żelazo
- Żywność
- Złoto

I 36 wojowników różnego rodzaju zaczynając na zwykłych legionistach, a kończąc na wielkich i ciężkich machinach oblężniczych.

Tytuł ten zasługuje na dużą uwagę ponieważ:

- Gra jest bardzo realistyczna. Stwierdzenie to mogę poprzeć kilkoma punktami. Pierwszy z nich to taki iż do wytrenowania jakiejś jednostki potrzeba przede wszystkim wyposażyć go w zbroje i broń. Drugi z faktów to przyrost pieniędzy. Do tej pory w grach tego typu były różnego rodzaju kopalnie złota, natomiast w turosie przywódca danej osady ustawia wysokość podatku, który jest pobierany z kieszeni ludności. Trzeba pamiętać, im większy podatek tym mniejsze zadowolenie ludności, a im mniejsze zadowolenie ludności tym słabiej oni pracują a naszą osadę łatwiej podbić.

- Duży wybór. Założenie przy tworzeniu tej gry było takie: Stworzyć grę w której gracz będzie wybierał co się stanie, a nie system gry. Myślę że poniekąd udało to się nam wykonać. Na początku gry wybieramy nację, która nam najlepiej pasuje. Jedna jest lepsza w walce wręcz, a druga w morskich bitwach. Później przychodzi czas na wybór podatku, jeżeli chcemy mieć dużo wojska to ustawiamy go na wysoki jednak trzeba pamiętać że wtedy nadstawiamy kark naszym wrogom. To samo tyczy się naszych pieniędzy, musimy wybrać czy zainwestować w przyszłość (kopalnie itp), czy w teraźniejszość (armie).


Do gry dodany został także system zadań i system herosów, które opiszę poniżej:

System zadań - To specjalnie przygotowane zadania, które nie są przymusowe jednak można dzięki nim dużo zyskać. Zadania podzielone są na 4 kategorie:

* Ekonomiczne - Wybuduj jakiś tam budynek na jakiś poziom.
* Militarne - Zrekrutuj ileś tam wojska, ulepsz atak obronę jakiejś jednostki na jakiś tam poziom.
* Świąteczne - Rożne zadania związane ze świętami w życiu realnym.
* Inne - Zadania bardziej z opisem, przygodą.

Za wykonanie jakiegoś zadania zyskujemy różne nagrody w postaci surowców, wojska itp. i 1 do punktów zadań. Punkty zadań możemy wymieniać na punkty premium, natomiast punkty premium możemy zużyć w sklepiku gry.

System herosów - Na początku gry wybieramy jednego z pośród kilku herosów. Każdy z nich ma własne umiejętności które musimy wyćwiczyć by działały.

Myślę że powyższymi informacjami zachęciłem cię do tego tytułu.Adres Gry - www.turos.net
Adres Forum - www.turos.net/forum
E-mail do Supportu - support@turos.net

Dlaczego warto grać akurat w tę grą ?

Gra jest innowacyjna w swojej kategorii. Do gry wprowadzane są systemy których nie spotkamy w takich tytułach jak plemiona czy travian.

Adres gry: www.turos.net

Opis konta premium

Daj punkt dla gry:

Podobne gry: