Starożytna gra w przeglądarce, z możliwością wyboru jednej z trzech nacji: Rzymianie, Galowie i Germanie

Travian

Starożytna gra w przeglądarce, z możliwością wyboru jednej z trzech nacji: Rzymianie, Galowie i Germanie

Opis gry

Travian jest to darmowa gra przez przeglądarkę internetową. Zaczynasz jako wódz małej osady jednej z trzech nacji (Rzymianie, Galowie, Germanie). Każda z cywilizacji ma swoje plusy i minusy, które można wykorzystać w grze. I tak:
* Germanie mają dość tanie jednostki, które można za razem szybko produkować (w pierwszej fazie gry są to głównie pałkarze). Ich wadą za to jest powolność, dlatego poruszają się wolniej. Germanie cechują się silnymi działaniami ofensywnymi(są nastawieni na atak), przez co ich obrona w porównaniu z innymi cywilizacjami jest słabsza. Germanie mają 4 rodzaje piechoty (w tym zwiadowcy), 2 kawalerii, 2 typy machin wojennych i 2 rodzaje jednostek politycznych (wódz i osadnik).
* Rzymianie w porównaniu z poprzednią nacją Germanami są bardziej zdyscyplinowani, mając najlepszą obronę przed piechotą wśród innych cywilizacji. Rzymianie mogą budować w tym samym czasie budynki, jak również rozbudowywać pola i lasy. Jako jedyna cywilizacja potrafią wybudować wodopój, zmniejszający zapotrzebowanie kawalerii w zboże i przyspieszający jej produkcję. Na początku wydaje się, że rozwój Rzymianami jest dość trudny, bo brakuje surowców i jest ich mało, jednak w późniejszym etapie gry jest o wiele łatwiej.
* Galowie cechują się najszybszymi jednostkami w grze zarówno w ataku jak i w handlu. Galowie posiadają bardzo dobrą obronę zarówno przeciwko kawalerii, jak i piechocie. Jako jedyni w grze mogą wyszkolić trapera, który może zastawiać pułapki w osadzie.
Oprócz powyższych trzech nacji w grze uczestniczą jeszcze 2 inne nacje, niedostępne dla graczy, a są nimi:
* Natura(zwierzęta) - chronią opuszczone doliny przed napaściami
* Natarowie - nacja sterowana przez komputer, chroniąca Cud Świata

Gra Travian w porównaniu z innymi grami, po pewnym czasie kończy się, w momencie, gdy któryś z graczy wybuduje Cud Świata. Aby to zrobić musi zbudować Cud Świata, aż na setny poziom. Nie jest to łatwe, ponieważ wcześniej trzeba podbić wioskę natarów oraz należy posiadać dwa plany konstrukcyjne, zwane również Artefaktami. Przez cały czas budowy cudy gracz jest nęnkany atakami innych graczy, którzy chcą przeszkodzić w budowie cudu, jak również atakami Natarów, których najazdy z każdym poziomem cudu są coraz silniejsze.

Dlaczego warto grać akurat w tę grą ?

1. Przyjemna grafika.
2. Trzy nacje do wyboru.
2. Wciągająca.

Adres gry: travian.pl

Opis konta premium

Daj punkt dla gry:

Podobne gry: