Gra pbf

One Piece Adventure PBF

Gra pbf

Opis gry

Jak to się zaczęło...

Dwadzieścia dwa lata temu w Logue Town odbyła się egzekucja wielkiego króla piratów Gol D. Rogera. Człowiek ten, obarczony kajdankami oraz dwojgiem ludzi mających za zadanie go ściąć, udał się na platformę egzekucyjną. Gdyby nie pewne słowa, w ten dzień setki tysięcy ludzi zgromadzonych na placu wróciłoby jak gdyby nigdy nic do swoich domów rodzinnych. Gdy ostrza się podniosły i już miały zawędrować ku dołowi, z wielkiej ciszy zabrzmiał głos jednego ze zgromadzonych na placu: \"gdzie go ukryłeś?! Swój wielki skarb, One Piece?!\". Kiedy Gol D. Roger usłyszał te słowa, na jego ustach pojawił się szeroki uśmiech, a następnie odpowiedział: \"mój skarb?! Jeżeli chcecie, weźcie go sobie! Szukajcie, ukryłem go na krańcach tego świata!\" Po tych słowach egzekucja dobiegła końca, lecz na placu wzniósł się okrzyk radości. Po śmierci wielkiego człowieka nastała wielka Era Piratów. Wszyscy wyruszyli, by znaleźć największy skarb świata. Król piratów był pierwszym i jedynym człowiekiem, któremu dotychczas udało się zbadać Grand Line, tajemnicze, niezbadane morze, na którym dzieją się niespotykane rzeczy. Wiele osób uważa, iż na jej końcu, na New World, a dokładniej na wyspie Raftel, znajduje się One Piece. Era Piratów trwa nadal, przez dwadzieścia dwa lata stało się wiele rzeczy. Na New World, drugiej części Grand Line, zapanowało czterech Imperatorów zwanych Yonkou, którzy sieją postrach na całym świecie. By wyniszczyć wielki napływ piratów spowodowany rozpoczęciem Ery Piratów, pojawiły się siły Marines, które walczą w celu wyniszczenia każdego, kto uznaje króla piratów. By dopełnić sprawiedliwości na świecie i zaprzestać złym działaniom Światowego Rządu, na pole bitwy wkroczyli Rebelianci, którzy znani są również jako Rewolucjoniści. Ostatnim ogniwem tej całej zgrai są Łowcy Nagród, którzy z braku zawodu polują na wszelkie istoty posiadające wysokie nagrody za swe głowy. Po świecie rozeszły się wiadomości o Diabelskich Owocach dających niesamowite moce. Jeden z naukowców stworzył listę zawierającą wszelkie Diabelskie Owoce. Okazuje się, iż można na niej znaleźć również Owoce, które nigdy nie zostały przez nikogo zjedzone. Ten sam doktor znalazł również sposób, który umożliwia pochłonięcie Diabelskiego Owocu przez przedmiot. I tak jak powiedział pewien doktor: \"kiedy człowiek umiera? Kiedy zostanie postrzelony? Nie! Kiedy zachoruje na ciężką chorobę? Nie! Kiedy zje zatrutą zupę? Nie! Człowiek umiera, kiedy zostanie zapomniany!\" - tak więc Era będzie trwać dotąd, aż wiadomość o wielkim skarbie króla piratów pójdzie w niepamięć.

Mechanika Gry

Mechanika jest bardzo prosta do zrozumienia i nawet świeżak w PBFach może z łatwością ją zrozumieć. Jedną z najciekawszych rzeczy w mechanice jest to, że jest w niej możliwość sterowania wieloosobową załogą. Dzięki temu każdy może wczuć się w rolę twórcy mangi One Piece, Eiichiro Ody i kontrolować wiele trudnych sytuacji naraz. Oczywiście w przypadku, gdy ta oferta się wam nie spodoba, jest możliwość grania jedną postacią i dołączenia do załogi złożonej z samych graczy. Inną cechą mechaniki, jaka wyróżnia ten PBF od innych, jest to, iż każdy jest Mistrzem Gry. Nie trzeba zakładać odpowiednich kont ani starać się o jakieś głupie uprawnienia, żeby być jedynym MG na całą grę. Inną ciekawą sferą rozgrywki są storytellingowe premie.

Styl

Co do stylu forum... Wcześniej była informacja o Dirty Boardzie, ale ostatecznie zmieniłem go. Niestety poprzedni styl się posypał, a nowy jest zupełnie inny w porównaniu do Dirty Board - jest on ciemny z odcieniami niebieskiego koloru. Wszystko po to, by przy długiej pracy na forum, nie była ona utrudniona przez jaskrawą kolorystykę.

I wiele więcej, a to wszystko już na One Piece Adventure, gdzie czeka cię miła atmosfera i z pewnością każdy będzie skory do pomocy, gdy czegoś nie zrozumiesz. Premiera forum odbędzie się 2 stycznia, aby każdy mógł zapoznać się w tym czasie z mechaniką i stworzyć własne karty postaci.

Link do forum: http://opadventure.cba.pl/

Dlaczego warto grać akurat w tę grą ?

Adres gry: opadventure.cba.pl

Daj punkt dla gry:

Podobne gry: