NewNaruto jest to PBF stworzone dla graczy gier fabularnych. Grę tę cechuje duży nacisk na system walki typowo dla RPG. Zasady zostały opisane na tyle, aby zrozumieć je bez potrzebny ciągłe pytania się lub niedociągnięć. NewNaruto jest grą fantasy osadzoną w świecie Ninja z popularnej anime Naruto.

NewNaruto

NewNaruto jest to PBF stworzone dla graczy gier fabularnych. Grę tę cechuje duży nacisk na system walki typowo dla RPG. Zasady zostały opisane na tyle, aby zrozumieć je bez potrzebny ciągłe pytania się lub niedociągnięć. NewNaruto jest grą fantasy osadzoną w świecie Ninja z popularnej anime Naruto.

Opis gry

Prolog
Świat obecny składa się z 5 Wielkich Wiosek Ninja: Konoha, Suna, Iwa, Kiri oraz Kumo. Mniejszych, ale wcale nie słabszych: Ame, Oto, Taki oraz Kusa. Świat Shinobi nie różnił się od innych, wioski walczyły o wpływy. Była niezliczona ilość bitew w których ginęli tysiące ninja bez potrzeby. Walki jednych osłabiały, zaś innych wzmacniały.

Wybuchła pierwsza wielka wojna na szeroką skalę, która pochłonęły niezliczone ilość ludzi. Wioski prawie popadły bankructwo i nie nadążały już z zamówieniami. Świat wygląda po wojnie, jak ser z dziurami. Wioski napisały pakt o rozejmie i zaczęła się odbudowa na skalę masową. Przez następne kilka lat wszyscy zajmowali się swoimi sprawami, w tym czasie nie było żadnych walk politycznych. Świat wracał krok po kroku do ładu i porządku. Jednak to była cisza przed burzą tylko.

Wioski wracały do swojej świetności. Nowe porty nie tylko dostarczały stary asortyment przedmiotów, ale też nadpływały statki zza gór, które dostarczały egzotyczne przedmioty, jakie ten świat jeszcze nie widział. Kolejne lata mijały, przedmioty stawały się coraz będzie używane na co dzień. Stawały się tzn. standardowym, gdzie był widoczny prawie u każdego. Wraz z towarami pojawiały się nowe technologie, które spowodowały początkowo tylko zazdrość. Z latami zazdrość przerodziła się w pragnienie, zaś te do wojny.

Wojna to była o wiele bardziej brutalna i pochłonęła więcej dusz. W wyniku tej wojny wszystkie mniejsze klany zostały rozbite, tereny zostały doszczętnie ograbione i włączone do wielkich wiosek. To jednak tylko początek konfliktów. W kolejnych latach wielkie wioski walczyły wręcz z fanatyzmem. Skutkiem temu było niszczenie wroga za wszelką cenę. Wioska Kuma poznawała tajniki czarnej magii. Po latach nauki osiągnęli poziom tak duży że umieli przenosić góry. Nauka jednak miała efekt uboczny, wyznawców opanowywały demony i wyrządzali nie tylko krzywdę swoim wrogą, ale też i sobie nawzajem. Każdy dążył do większej mocy.

Rywalizacja to nie był największy problem Wioski Kumo. Przy połączeniu z technikami błyskawic jeden z magów, Velharum, otworzył bramę do świata, które nazywamy dziś od choroby, Skaza Cienia. Velharum został opanowany przez jednego z największych demonów i zmienił Wioskę Kumo w Świat Skazy Cienia. Wszyscy byli martwy, a mimo to się ruszają. Stali się więźniami świata które leży między śmiercią, a życiem. Nad całą krainą panuje wieczna noc, a istoty, bo już nie ludzie pragną tylko krwi żywych. Nie raz na noc wychodzą poza swój świat i polują. Nikt nie odważył się przez lata zajrzeć do tego świata. Mało przez to wiemy o nim faktycznie.

Mimo zagrożenia ze strony Skazy Cienia, wioska Konoha stanęła na straży granic. Czyniąc się przez ciągle narażoną na ataki. Iwa granicząca z Konoha i Suna ukryła się głęboko tak, aż nikt o nich przez lata nie widział, ani słyszał. Tak, jakby zapadła się pod ziemie. Wszyscy się obawiają, że planuje coś dużego, na dużą skalę. Jednak nie ma żadnych informacji o takich akcjach. Iwa przez to, że się ukrywa powoduje, że Demony z Skazy Cienia przekraczają ich granicę bez oporów. Lasy, pustynie, jeziora aż roją się od istot Skazy Cienia na terenach Iwa. Nie wiadomo nawet czy Wioska Iwa jeszcze istnieje.

Od tego momencie właśnie zaczyna się twoja droga ninja, zadecyduje co będzie dalej.

Dlaczego warto grać akurat w tę grą ?

NewNaruto jest grą tekstową osadzoną w klimatach popularnego serialu japońskiego (anime) pt: Naruto. Nie spodziewajcie się tutaj oszałamiającej grafiki czy też gry bez błędów. Stań się ninją i poprowadzi własna drogę shinobi w świecie innym niż serialu, gdzie prochy, seks i brutalność są na porządku dziennym.

NewNaruto jest grą prowadzoną po przez forum. Jest to gra wyobraźni, gdzie czynności poszczególne są opisywane w postach. Jest to gra postawiona na nacisk RPG niż na wątek fabularny. Innymi słowy rozwijanie postaci, rywalizacja i nietypowe sytuacje (nawet o charakterze pornograficznym lub brutalnym) są bardziej dopracowane i egzekwowane. Co nie oznacza, że wątku fabularnego nie ma. Jest wątek fabularny jednak różniący się o klasycznych PBF jakich jest na pęczki w sieci. Różni się formą wypowiedzi, na NewNaruto piszemy w formie 1 osoby liczby pojedynczej (jak \\\"Ja\\\").

Co mamy rozumieć pod pojęciem RPG ?
Z angielskiego jest to RolePlaying Games, czyli grę na zasadach. W NewNaruto przejawia się tym, że używa się szablonów do rozgrywki, jak i wypowiedzi. Nie znajdziesz tutaj rozwiązań z klasycznego PBF w których kontrolujesz otoczenie i nie zależnie od sytuacji wyjdziesz z niej cało. Możesz kontrolować tylko siebie i wpływać na otoczenie używając technik, umiejętności czy używania własnej głowy po przez zaskoczenie Mistrz Gry. Nie mam tutaj łatwych rozwiązań, Mistrz Gry nie idzie na rękę. Sam kontrolujesz co robisz, a Mistrz Gry tylko komentuje twoje poczynania, jeśli uważa, że robisz coś bez przemyślenie to wykorzysta to przeciwko Tobie. Jak przystoi na prawdziwego RPG są elementy losowe po przez rzut wirtualną kością do gry o wartościach: D20 i D100.

NewNaruto jest w pewnym sensie PBF, jednak my nazywamy je Grą Fabularną RPG, gdyż każdy grać posiada kartę postaci w której są atrybuty (statystyki do walki i wątku fabularnego), które są stosowane. Techniki nie posiadają tylko elementu fabularnego, ale posiadają element RPG. Oznacza to, że posiadają wartości ataku, obrażeń czy innych efektów na polu walki, jak i polu fabularnym. To nie Mistrz Gry określa poziom siły techniki, ale Wy sami.

Jak zacząć przygodę na NewNaruto ?
Nic trudnego wystarczy wejść na \\\"Rejestracje\\\" u góry ekranu, uważnie przeczytać informacje zawarte tam i wypełnić formularz. Ostrzegam już o wielokrotnym popełnianiu błędów przez użytkowników, loginy typu: ==lol==, MarekGłupek, lol, ziomy, -=Strzała=-, Ktosc456 itd itp są nieakceptowane. Login musi być taki, jak w realu: Imię oraz Nazwisko postaci. Po tym wystarczy poczekać na e-mail zwrotny. Przestrzegam o tym, że źle wypełniony formularz (lub nie kompletny) zostają odrzucone bez poinformowania Was o tym fakcie. Dlatego uważajcie! W czasie czekania sugeruje zapoznać się z regulaminem, jak i przejrzeć forum, aby nie popełniać jakiś głupich błędów.

Jeśli znudziłeś się już klasycznymi przygodówkami w których statystyki i ekwipunek nie znaczą prawie nic to zapraszam. Nie mogą obiec, że polubisz schematy gry czy też że nie znudzi ci się, ale na pewno mogę obiec grę w której to rzut kością decyduje o Waszym losie, a nie emocje Mistrzów Gry

Adres gry: www.newnaruto.to.pl

Daj punkt dla gry:

Podobne gry: