Stań się kimś więcej niż tylko człowiekiem. Poznaj swoje przeznaczenie.

Mortuorum

Stań się kimś więcej niż tylko człowiekiem. Poznaj swoje przeznaczenie.

Opis gry

Historia zaczyna się w czasach starożytnych kiedy to ludzie czcili bóstwa zupełnie od innych jakie czci się dziś. Bóstwa te są znane z mitologii takich jak mitologia egipska, celtycka i grecka. Jednakże wracając do głównego wątku.
Kiedyś istniał faraon, który wbrew pozorom rzeczywiście był poniekąd bóstwem, a przynajmniej miał wyjątkowa moc. Ów faraon był synem złego boga Setha i miał na imię Suserenre. Napisał on największą z największych Księgę Umarłych, w której zostały zapisane liczne rytuały, przepowiednie i zaklęcia (które się spełniły). Na jednej z kart tej Księgi Umarłych były takie słowa:
„Magia zniknie zapominana przez ludzi, bogowie odejdą również w niepamięć. Nadejdzie szarość i zwykłość. Przyjdzie jednak czas powrotu. Czas zmian. Ludzie przypomną sobie o istnieniu magii i bogów, a stanie się to za sprawą chłopca, którzy przeczytawszy tę oto przepowiednię poświęci jedno życie aby zmienić wiele.”
Księga została jednak wchłonięta przez potęgę dobrych bogów, czyli Ra, Gaję i Dagnę aby nie stało się nic złego. Mimo tego jedna karta została na ziemi. Karta właśnie zawierająca tę przepowiednię.

Zanim zniknęła jednak magia musiała się ona wpierw pojawić. Pierwszym magiem i najpotężniejszym był właśnie ten, który napisał Księgę Umarłych, syn Setha. Jednakże i inni bogowie i egipscy, i greccy, i celtyccy zaczynali płodzić dzieci ze śmiertelnikami, a następnie obdarzali ich magiczną mocą.
Dzieci owe nie były w zasadzie ludźmi, a przynajmniej tak nie były traktowe. Były stawiane na równi z bogami. Ten czas trwał do czasu... jak wiadomo Horus i Seth walczyli o tron... pewnego razu Seth zaatakował Horsua i odbył z nim stosunek homoseksualny i złożył między jego pośladkami swoje nasienie co wśród bogów egipskich oznaczało poniżenie strony pasywnej. Tak się jednak nie stało. Horus zebrał całe nasienie i udał się do swojej matki Izydy wyjaśniając całą sytuację. Izyda zaś poleciła synowi aby ten napełnił naczynie sowim nasieniem co też zrobił. Nasienie owe dodała później do posiłku Setha. Następnie skłóceni bogowie stanęli przez Ozyrysem. Seth mówił, że Horus nie powinien zostać władcą Egiptu, ponieważ został zanieczyszczony cudzym nasieniem. Horus wyparł się tego i sam oskarżył o to Setha, jednakże Horus mógł to udowodnić. Ostatecznie Ozyrys dał władzę swojemu synowi – Horusowi. To pociągnęło się jednak dalej. Seth wściekły postanowił zawiązać pakt między Hadesem i Morrigan i troje bóstw rzuciło klątwę, która sprowadziła na wszystkich zapomnienie. Uczłowieczono potomków bogów, zapominano o magii i nadeszła przepowiadana szarość i zwykłość.

Nadszedł dzień 23 grudzień 2012 roku. Według Majów miała to być data Końca Świata. W zasadzie uwspółcześni ludzi jedynie to sobie ubzdurali. Mimo tego rzeczywiście w tym dniu nastąpiła poważna zmiana. Pewien chłopak, na oko mający 16 lat odnalazł zaginiona kartę z Księgi Umarłych i przeczytał przepowiednię. Nie było mu poznać skąd znał starożytny egipski,, po prostu to przeczytał i to zapoczątkowało nastanie dziwnych zdarzeń. Chłopak umarł zaraz po przeczytaniu przepowiedni...

Ludzie potrzebowali trochę czasu i w bardzo szybkim czasie został zaprowadzany porządek. Teraz jest już rok 2013 i ludzie nadal żyją, jednakże... nie wszystko jest takie... jakie było dawniej...

Dlaczego warto grać akurat w tę grą ?

Bo są aktywni gracze, jest zabawnie, chwilami śmiesznie. Dobrze będziesz się u nas bawił/a.

Adres gry: www.mortuorum_grimoire.czo.pl/

Daj punkt dla gry:

Podobne gry: