Najlepsze forum PBF o tematyce świata Harry'ego Pottera, osadzone w latach 70-tych - w czasach Huncwotów. Przyłącz się do walki z Voldemortem lub stań po stronie Zakonu Feniksa.

Levicorpus Hogwart PBF

Najlepsze forum PBF o tematyce świata Harry'ego Pottera, osadzone w latach 70-tych - w czasach Huncwotów. Przyłącz się do walki z Voldemortem lub stań po stronie Zakonu Feniksa.

Opis gry

Lata siedemdziesiąte przechyliły już swoją połowę. Od dobrych sześciu wiosen w Magicznej Anglii trwa wojna domowa. Ministerstwo Magii ledwie daje sobie radę z wielkim czarnoksiężnikiem Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać. Tylko nieliczni, wobec makabry sianej przez Śmierciożerców, nie boją się wypowiedzieć miana nowego Czarnego Pana: „Lord Voldemort”. Taką osobą jest między innymi Albus Dumbledore - dyrektor słynnej na cały świat Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart, twórca tajnej organizacji – Zakonu Feniksa, która walczy przeciwko sługom Mrocznego Lorda, w ukryciu wspierając topniejące już szeregi aurorów.

Wojna daje się we znaki wszystkim bez wyjątku. Żadna z frakcji nie pozostaje bez winy. Po stronie Voldemorta stoją zarówno stare możne rodziny o czystej od pokoleń krwi, pragnące ugruntować swoją pozycję oraz pozbawić przywilejów i pełni praw czarodziejów mugolskiego pochodzenia. Nie brakuje również znudzonych życiem młodych arystokratów szukających przygód, wiedzionych wizją potęgi i bezkarności. Nie brakuje ludzi realizujących prywatną zemstę pod sztandarami Śmierciożerców, a także rozmaitego elementu przestępczego, który na wojnie bogaci się niczym kruki i wrony na pobojowisku.

Po stronie Ministerstwa Magii znajdują swoje miejsce i szlachetni aurorzy, oddający się służbie porządkowi, jak i fanatycy dopuszczający się wielu nadużyć. Krążą legendy o Lochach Ministerstwa, które okrucieństwem i bestialstwem swojej gościny przerastają nawet Lochy Czarnego Pana. Wspomina się o wyrokach bez sądu i rzekomych „samobójstwach” oskarżonych.

Azkaban trzyma się jeszcze ostatnimi siłami. Dementorzy poważnie rozważają ofertę sojuszu przedstawioną im przez wysłanników Lorda. Więźniowie zaczynają wszczynać bunty, czując rozluźnienie i słabość strażników. Czy bramy więzienia otworzą się, a mury legną w gruzach? Czy dementorzy ruszą na Ministerstwo?

Ostatnim bezpiecznym miejscem, swoistą ostoją dla czarodziejów, a zwłaszcza dla ich pociech jest obecnie Hogwart. Tam wciąż istnieje nadzieja, a wszystko odbywa się według dawnych tradycji. Stabilnie i nieprzerwanie. Na jak długo? Czy Voldemort wszędzie ma swoich szpiegów? Czy stary Dumbledore będzie w stanie ich wykryć?

Więcej informacji znajduje się w tych działach:
http://levicorpus.forumpolish.com/faq
http://levicorpus.forumpolish.com/t169-przewodnik
http://levicorpus.forumpolish.com/t850-regulamin

Dlaczego warto grać akurat w tę grą ?

- bezpłatna;
- posiada czytelny, uporządkowany interface;
- rozwija wyobraźnię;
- uczy planowania, odpowiedzialności, strategicznego myślenia;
- rozwija umiejętności pisarskie;
- nadaje się dla osób w każdym wieku;
- zachęca do czytania książek;
- jest świetnym sposobem na miłe spędzenie czasu;
- pozwala spotkać wiele ciekawych osób z całej Polski.

Adres gry: levicorpus.forumpolish.com

Opis konta premium

Daj punkt dla gry:

Podobne gry: