Bardzo fajna jak miałbym ocenić tą gre to daje 10/10

Cabal Online

Bardzo fajna jak miałbym ocenić tą gre to daje 10/10

Opis gry

Cabal koreańskiego studia EST Games to kolejny przedstawiciel, coraz popularniejszego, gatunku MMORPG. Twórcy proponują swoistą mieszankę elementów klasycznych dla RPG, ubarwionych koniecznością rozwiązywania zagadek logicznych i doprawionych dużą dawką akcji (ze zdecydowaną przewagą tych ostatnich).

Cabal koreańskiego studia EST Games to kolejny przedstawiciel, coraz popularniejszego, gatunku MMORPG. Twórcy proponują swoistą mieszankę elementów klasycznych dla RPG, ubarwionych koniecznością rozwiązywania zagadek logicznych i doprawionych dużą dawką akcji (ze zdecydowaną przewagą tych ostatnich).

Historia rozgrywa się w krainie Navereth, niegdyś kompletnie zniszczonej przez siły natury. Wówczas ludzkość podniosła się po upadku dzięki grupce wizjonerów, wielkich mistrzów Force Power. To oni poprowadzili ocalałych ku odrodzeniu i lepszej przyszłości. Minęły wieki, świat wydaje się zapominać o tragedii mającej miejsce tysiąc lat wcześniej, a tymczasem uśpione zło znów podnosi głowę. Gracze wcielają się w postaci herosów zamieszkujących Navereth. Każdy ma szansę zostania bohaterem, tym który odkryje wielki spisek, i zapobiegnie ponownej zagładzie.

Do wykonania jest całe mnóstwo questów związanych z główną intrygą, jak i zadań pobocznych. Gracze przemierzają, w pojedynkę lub w grupach, olbrzymi świat składający się z około trzystu lokacji (głównie podziemi). Gra wymaga nie tylko zręcznych dłoni ale i giętkiego umysłu, na swej drodze bohaterowie spotykają niemało zagadek i pułapek wymagających logicznego myślenia. Jednak najważniejszym aspektem w Cabalu jest walka. Navereth aż roi się od bestii pragnących włączyć Cię do swego menu. Niejeden raz staniesz także oko w oko z graczem mającym wrogie zamiary (PvP). System walki nie ma nic wspólnego z RPG – owymi turami lub nieśmiertelnym zestawem attack–magic–defend–item. To czego doświadczamy w Cabal to błyskawiczna, krwawa i dynamiczna młócka rodem z najlepszych bijatyk. Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się akcja, potyczki są niesamowicie szybkie i widowiskowe. Bohaterowie dysponują niemałą ilością ciosów, ale autorom udało się stworzyć łatwy do opanowania system sterowania, dzięki czemu, sprawnie poradzą sobie zarówno wielbiciele gier akcji, jak i Ci którzy nie mieli większej styczności z bijatykami.

Cabal ma jeszcze jedną zaletę: programiści z EST Games, stworzyli silnik graficzny pozwalający zachować wysoką jakość detali nawet na słabszych maszynach.

Dlaczego warto grać akurat w tę grą ?

Cabal Online to gra typu MMORPG opowiadająca o krainie Navereth zniszczonej przez złą istotę CABAL. Ludzie przez długi okres czasu żyli w pokoju. Jednak zła istota Cabal planuję znowu zaatakować krainę Navereth. Naszą rolą jest powstrzymać złą istotę przed ponownym zniszczeniem świata. Gra jest bardzo ciekawa i dopracowana pod wieloma względami.
Wiele bardzo dopracowanych i pięknych map, bardzo rozbudowane Questy, system petów, system skilli, piękna grafika i rozbudowany system misji zwanych Dungeonami w których mamy za zadanie w określonym czasie przejść przez całą mapkę często zabijając wszystko dookoła lub wykonując inne zadane nam misje.
Do wyboru mamy 6 klas postaci:

Force Archer - Atakuję z dalekiej odległości łukiem i strzałami posiada pomocne buffy
Force Blader -Atakuję z bliska Kathaną i orbem, może zaklinać swój miecz żywiołami.
Wizard - Walczy ze średniej odległości różdżką składającą się z 2 orbów, posiada silne ataki oraz Buffy.
Blader - Jego bronią są 2 miecze lub katany, atakuję z bliska nie posiada buffów
Force Shield - Walczy z bliska jego broń to miecz i tarcza stworzona z orba, posiada dużo Defence czyli obrony
Force Warrior - Walczy dwu ręcznym wielkim mieczem lub dwu ręczną kathaną. Jego skillę są bardzo wolne za to bardzo silne.

Dla każdej z tych postaci jest 9 skill ranków:

Novice
Appernice
Ekspert
A.Ekspert
Master
A.Master
G.Master
Completer
Transcender

Można je zdobyć poprzez zapełnianie specjalnego paska - Skill Exp. Dzięki temu że skille i postacie są tak bardzo rozbudowanym elementem rozgrywki PvP (Player Versus Player) jest bardzo efektowny Na wyższych poziomach postaci. Zależnie od wyboru postaci Trafiamy na jedną z map:

Warrior oraz Force Shield - Blody Ice
Bleader oraz Wizard - Desert Scream
Force Bleader oraz Force Archer - Green Despair.

Jednak wraz ze zdobywaniem wyższych poziomów postaci i rozwiązywania Questów kraina Navereth otwiera przed nami coraz więcej map. W grze na 52 poziomie stajemy przed wyborem nacji. Do wyboru jest Capella oraz Procyon. Po tym wyborze możemy uczęszczać w tak zwanych Nation War’ach, gdzie 2 wrogo do siebie nastawione nacje wpuszczane są na arenę i walczą ze sobą na śmierć i życie. Za osiągnięcia na Nation Warach przygotowane są dla graczy specjalne Tittle czyli rangi w zależności od tego za jakie osiągnięcie jest dane Tittle Daje nam na przykład powiększenie maksymalnej ilości HP, MP oraz innych rzeczy.
W grze można wyposażyć się w zwierzątka powiększające maksymalną ilość miejsc w ekwipunku a w raz z wbiciem Kolejnego poziomu swojemu zwierzątku możemy dodać im atrybut na przykład, gdy będziemy nosić zwierzątko zwiększy się nasza siła ataku. Możemy też wyposażyć się w Latającego Boarda albo Bike dzięki czemu czas podróży bardzo się skróci.
Cabal Online jest w pełni darmową grą MMORPG, więc jeśli nie macie zamiaru przeznaczać na to sporej sumy pieniędzy żeby chociaż móc zaistnieć w grze Cabal jest grą dla was. Gra oferuję też możliwość kupna konta premium które ma dodatkowe bonusy jak szybszy Exp czy inne tego typu pomoce.
Wydawca: EST Games
Gatunek: Fantasy
Kategorie wiekowe:
Odnośniki:
Oficjalna Strona: http://www.cabalonline.com/
OS: Windows
Wymagania:
DirectX 9.0c
Procesor: 1 GHz
Pamięć RAM: 256 MB
Karta Graficzna: 32 MB
Dysk Twardy 1 GB
Inne: Mysz, Klawiatura, Głośniki
Plusy: + Życzliwość od innych graczy

+ Duży Klimat

+ Małe Lagi

+ Mnóstwo graczy – w tym z Polski

+ Ogromny świat

+ Możliwość zakupienia konta premium

+ Życzliwość i chęć pomocy od strony innych graczy
Minusy: - Zdażają się żebracy

- Denerwująca muzyka w jednym ze światów xD

- Ściąganie update trwa strasznie długo
Rozmiar Pliku Instalacyjnego: Około 1,5 GB

Adres gry: www.cabalonline.com

Opis konta premium

Daj punkt dla gry:

Podobne gry: